Yarasa Adam

İnceleme: Amazing Spider-Man 651

 Black Cat: Yeni Tron filminin afişi gibi görünüyorsun!

BIG TIME’ın son sayısı raflarda! Hobgoblin, Spider-Man/Black Cat ortaklığı, Peter’ın yeni işi, Örümceğin yeni kostümü ve daha fazlası… Dan Slott ve Humberto Ramos, Peter’ın yerlerde sürünmekte olan hayatını alıp 4 sayı içerisinde umut dolu bir tabloya dönüştürüyor, hem de kimsenin hafızasını silmeye, büyüye, anlaşmaya gerek duymadan!

Geçen sayıda, Black Cat, Goblin Gangbanger’dan sızdırdığı bilgileri -tam da Hobgoblin’in planladığı gibi- Spidey’e söylemiş, ikili Peter’ın yeni Stealth Suit’i ve Black Cat’in yeni gözlükleri sayesinde hazırlıklı bir şekilde Kingpin’in binasına gitmek üzere harekete geçmişti.651, Hobby’nin Kingpin’e istenmeyen konuklarının yolda olduğunu haber vermesiyle başlıyor. Black Cat güvenliği devre dışı bırakırken Yeni kostümü sayesinde kimsenin göremediği (ve duyamadığı) Örümcek Adam ortalıktaki Hand ajanlarını bir bir temizliyor.Black Cat’ten başka kimsenin onu duyamamasına rağmen Örümcek’in kavga sırasında hala espriler yapması çok sevimli bir detaydı bence.Old habits die hard, huh?

Black Cat her zamanki ataklığıyla, ortak çalışma planını daha duvar sürüngenine haber vermeden değiştirip, Kingpin’in katına çıktığından Peter’a ajanlar ve Hobgoblin kalıyor. Tabii ki Cat’in Reverbium dışında çalmak istediği şeyler var!

Yeri gelmişken, Dan Slott’ı Spider/Cat partnerliğini Felicia’yı “ayak bağı”na dönüştürmeden yazabildiği için tebrik etmekte yarar var. Bu sayıyla birlikte ikisi hakkındaki kaygılarım uçtu gitti. Felicia yine düşüncesiz, ama kesinlikle güçsüz değil.

Örümcek-Adam sonik saldırılardan etkilenmeyen yeni upgrade’i ile Hobgoblin’le karşı karşıya geliyor. Black Cat de Montana ve Kingpin ile. Hobby’nin Reverbium’u aktifleştirmesiyle bina çökmeye başlıyor, bu esnada Spidey’nin Tron kostümünün neler yapabildiğini bir bir görüyoruz. Yıkım sırasında, Hobby Kingpin’i, Spider-Man ise Black Cat’i kurtarma derdine düşüyor. Montana (ve şapkası) enkazın dibini boylarken, işinin bittiğini sandığımız Felicia sapasağlam bir şekilde, onu kurtarmak için beş parçaya bölünen Örümcek’e “kötü şans güçleri”nin hayatta kalmasındaki payından bahsediyor. Ah, işte bu yüzden sevgili değiller!

Montana’dan boşalan Kingpin’in sağ kolu konumu ise tanıdık bir yüze gidiyor: Hobgoblin’e! Tüm yaşananlardan karlı çıkan Phil, Hogboblin’in güvenini ve Tinkerer’ın desteğini almakla kalmayıp, yaptığı Hobgoblin haberiyle de Daily Bugle’da iş sahibi oluyor. Anlayacağınız, Hobby ile daha sık karşılaşacağız.

Düşmanına paralel olarak, Peter’ın da yeni bir apartmanı, işi ve saygınlığı var. May halayı, eşini ve Carlie’yi yemeğe götürecek kadar da parası. He finally did it the big time! 😉

Backup hikayesinde konu Smtyhte’ın yepyeni bir Scorpion kostümü olan Mac Gargan’ın güçlerini test edişi üzerine kurulu. Gargan çok güçlü, çok öfkeli, Spider Sense benzeri Scorpion Sense‘i bile var. Smyhte’ın hedefi kim peki? J.Jonah Jameson ve çevresindeki herkes! Üstelik, Smythe’ın artık bir böcek ordusu var.

İlk Big Time arc noktalanırken, Slott ve Ramos’un favori kahramanlarını özlemiş Spider-Man okurlarına, yıllardır görmek istenen Örümcek Adam’ı okuma zevkini tattırdıkları için teşekkürü borç bilirim. Dört dörtlük mü? Hayır, ama son yılların en eğlenceli Spider-Man hikayelerinden biri olduğu kesin.

Artılar:

+Star Trek referansı (Red Shirts!)
+Spidey ve Black Cat arasındaki diyaloglar.
+Hikayenin başında dağınık görünen konunun toparlanmış olması, kalabalık yaratan karakterlerin azaltılmış olması.
+Smyhte/Scorpion’lı sneak peak!

Eksiler:

+Montana bile şüpheci davranırken, Kingpin gibi bir adamın Hobby’nin oyununa gelmemesi gerekirdi.
+Spidey’nin Hogboblin’i yenememesi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s