Yarasa Adam

İnceleme: Amazing Spider-Man 650

 
RA-RA-AH AH AH
RO-MA-RO-MA-MA
GA-GA OOH LA-LA
WANT YOUR BAD ROMANCE!


Lady Gaga tarafından kurtarılmak? Dibe vurdun ağkafa!
Amazing Spider-Man 650 Horizon Labs’in çalışanı Bella’nın geçtiği özetle başlıyor, ve Bella, Hobgoblin’in sonik saldırılarına yenik düşmek üzere olan Örümcek Adam’ı mp3playerında çalan Lady Gaga ile kurtararak günün kahramanı oluyor!

Hobby’nin bir kutu Reverbium ile Horizon’dan kaçışının ardından, Max Modell ve ekibi sağlığından endişe duydukları Peter Parker’ın yanına iniyor. O da ne? Peter Örümcek adam kıyafetini çıkarıp, çoktan “kulaklıkla müzik dinleyerek çalışan çıplak bilimadamı” pozuna yatmış bile. Onca gürültü patırtıdan bi habermiş gibi davranan Peter’ın maskesinin, -kendisinin de söylediği gibi- benzer olayların tekrarlanması halinde dünyanın en zeki adamlarından Modell tarafından düşürülmemesi için hiçbir sebep yok. Buradan süperkötülere duyuralım; Horizon Labs’e saldırmayın lütfen. Parker’ı zor durumda bırakıyorsunuz!

Hobgoblin kutuyu Kingpin’e getirip Kingsley’nin görevini tamamlıyor ama Kingpin onun Roderick Kingsley olmadığını hemen anlıyor. Yoksa bu yeni bir ortaklığın başlangıcı mı?
Horizon’da Reverbium metalinin ne işe yaradığını öğrendikten sonra Modell’in maddeyi geri “çalma”nın yollarını araması üzerine Peter’ın da okuyucunun da aklına tek isim geliyor: Black Cat! Peter, Upper East Side‘daki (xoxo Gossip Girl) dairesinde süt banyosu yapan (Slott ve Ramos fanservice işini biraz abartmış!) Felicia’yı yeraltı dünyasındaki kaynaklarını kullanması için görevlendiriyor.

Phil, Hobby kostümünden kurtulur kurtulmaz Horizon Labs’te yarattığı kaosun fotoğraflarını Norah Winters’a getirip kahraman olmaya çalışsa da, yine başaramıyor. Norah Randy’e sarılırken Phil’in attığı bakışı beğenmedim. Dönüşüm muhteşem olacak denemenin en sinir bozucu şekliydi herhalde.

Peter Labratuvarında Hobgoblin’in yeni teknolojisiyle aşık atabilecek yeni denemeler üzerinde çalışırken Carlie ve Mary Jane’in baskınıyla ara vermek zorunda kalıyor. Aynı anda bir Goblin “Gangbanger”dan Hobgoblin’le ilgili bilgi sızdırmayı başarmış olan Felicia’yla telsizden bağlantı kuran Peter’ın hali, “Dünyada bu kadar şanslı inekler var mı?” sorusunu akıllara getirmedi desem yalan olur. Nasıl ya? Nasıl ya?

Gangbanger ne mi oluyor? Hobby’nin kafa koleksiyonun son parçası…

Peter ise görünmez olmasını sağlayan ve sonik ataklardan etkilenmeyen yeni Spidey Stealth Suit’i (Tron Suit mi demeliyim?) Black Cat’in üzerinde test edip, ona kendi kostümüyle uyumlu lensler veriyor. İkili Hobby ile karşılaşmaya hazır!

Sayının sonundaki backup hikayesinde 648’de her şeyi uzaktan izleyen Spider Slayer Smythe‘ın geçen sayıda gördüğümüz Mac Gargan’ı kaçırmasına şahit oluyoruz.Hmm…

Artılar:

+Esprilerin dozunda kullanımı. Dan Slott işi biliyor.
+Örümcek Adam/Hobgoblin karşılaşması.
+Bad Romance! 🙂

Eksiler:

+Süt banyosu sahnesi.
+Peter ve Carlie’nin arasındaki geek muhabbetinden MJ’nin birşey anlamadığını belirtmek için yazarın “something MJ wouldn’t understand” yazma kolaycılığına gitmesi. Belki Slott espri olarak düşünmüştür ama defalarca kez tekrarlandıktan sonra hiç komik olmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s